Zabezpieczenie majątku przed nieprzewidzianymi wydarzeniami życiowymi, takimi jak rozwód czy śmierć jednego z małżonków, jest kluczowe dla wielu par. Intercyza, znana również jako umowa majątkowa między małżonkami, staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wielu komplikacji. Kancelaria Notarialna Sylwii Hajniak w Piotrkowie Trybunalskim przedstawia, jak skutecznie i bezpiecznie sporządzić tę ważną umowę.

Czym jest intercyza?

Intercyza to umowa majątkowa, która umożliwia małżonkom lub osobom planującym ślub ustalenie zasad zarządzania i podziału majątku. Dzięki niej można zdecydować, co stanie się z majątkiem nabytym zarówno przed, jak i w trakcie małżeństwa, w przypadku jego zakończenia. Taka umowa zapewnia jasne zasady i poczucie bezpieczeństwa dla obu stron.

Jak zawrzeć intercyzę?

Aby zawrzeć intercyzę, konieczna jest wizyta u notariusza, który profesjonalnie przeprowadzi przez cały proces. W Kancelarii Notarialnej Sylwii Hajniak oferujemy wsparcie i doradztwo na każdym etapie przygotowania intercyzy. Przed spotkaniem zaleca się przygotowanie niezbędnych dokumentów, takich jak dowody osobiste, akt małżeństwa (w przypadku już zawartego związku małżeńskiego), a także dokumenty dotyczące majątku objętego umową.

Co powinna zawierać intercyza?

Treść intercyzy jest jej najważniejszym elementem. Para decyduje, czy umowa ma dotyczyć całego majątku, czy tylko jego wybranych części. Można również określić zasady zarządzania majątkiem wspólnym oraz ustalić sposób jego podziału w razie rozwodu czy śmierci. Warto rozważyć wprowadzenie postanowień dotyczących ewentualnych alimentów oraz przewidzieć zasady podziału majątku w przypadku przyszłych zmian, takich jak spadek czy darowizna.

Dlaczego warto skorzystać z usług Kancelarii Notarialnej Sylwii Hajniak?

Wybierając Kancelarię Notarialną Sylwii Hajniak, zyskujesz pewność, że Twoja intercyza zostanie sporządzona z należytą starannością i uwzględnieniem wszystkich ważnych dla Ciebie aspektów. Nasze doświadczenie oraz indywidualne podejście do każdego klienta gwarantują profesjonalizm i komfort na każdym etapie współpracy.

Zachęcamy mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i okolic do kontaktu i umówienia się na konsultację, podczas której omówimy wszystkie Państwa wątpliwości i pomożemy przygotować intercyzę, która najlepiej zabezpieczy Wasze interesy. Zapewniamy kompleksowe doradztwo i wsparcie, dzięki czemu każda umowa majątkowa jest jasna, zrozumiała i skrojona na miarę Państwa potrzeb.